Osoba

Frendovi

Filip Sirovica – mladi prometni stručnjak u ZET-u

Filip Sirovica je zaposlenik Zagrebačkog električnog tramvaja (ZET) na radnom mjestu samostalnog tehnologa prometa u Odjelu za razvoj prometa. Diplomirao je na Fakultetu prometnih znanosti 2020. godine, a rođen je 1992. u Zagrebu . Na temelju javnog poziva iz 2023. godine, primljen je u ZET kao jedan od dvoje odabranih kandidata za tu poziciju.

Filip Sirovica Prije 26 dana

LINIJAMA ŽELJA U ČEŠKIM TRAMVAJIMA

U srijedu, 19. ožujka 2025. u 19.15 sati u kino dvorani Muzeja održati će se predavanje LINIJAMA ŽELJA U ČEŠKIM TRAMVAJIMA Predavač je Filip Sirovica,...

O meni

Filip Sirovica je prometni inženjer zaposlen u ZET-u kao samostalni tehnolog prometa. Rođen je 1992. godine u Zagrebu, a diplomirao je na Fakultetu prometnih znanosti 2020. godine. Poznat je po svojoj strasti prema tramvajima i aktivnostima unutar stranke Možemo!, gdje je autor interne prezentacije iz prosinca 2021. godine pod nazivom „ZET – problemi i rješenja“. U toj prezentaciji iznio je podatke o stanju zagrebačkog javnog prijevoza, uključujući nisku prosječnu brzinu tramvaja od 13 km/h, nedostatak vozila i tzv. „fantomski“ vozni red. Sirovica je također aktivan na društvenim mrežama, gdje dijeli sadržaje vezane uz tramvaje i javni prijevoz.

Aktivnosti

Osoba

Filip Sirovica

Filip Sirovica

@filip-sirovica

Kratko i jasno

Filip Sirovica je prometni inženjer zaposlen u ZET-u kao samostalni tehnolog prometa. Rođen je 1992. godine u Zagrebu, a diplomirao je na Fakultetu prometnih znanosti 2020. godine. Poznat je po svojoj strasti prema tramvajima i aktivnostima unutar stranke Možemo!.

Povezani subjekti

Možemo!
Možemo!
@nemozemo
ZET
ZET
@zet

Afere

Rabljena vozila po sumnjivim cijenama, tramvaji bez klime i autobusi skuplji nego na oglasnicima
RABLJENI ZET

Rabljena vozila po sumnjivim cijenama, tramvaji bez klime i autobusi skuplji nego na oglasnicima

Zagrebački električni tramvaj (ZET) posljednjih godina sve više ulazi u središte pozornosti zbog svojih kontroverznih nabava rabljenih vozila – tramvaja i autobusa. Umjesto modernizacije voznog parka novim, energetski učinkovitijim i udobnijim vozilima, uprava ZET-a odlučuje se za kupnju rabljenih jedinica koje u mnogim slučajevima ne zadovoljavaju ni osnovne standarde gradskog prijevoza u 21. stoljeću. U fokusu javnosti našli su se niskopodni tramvaji iz Njemačke bez klimatizacije i rezervnih dijelova, kao i rabljeni autobusi čija se cijena višestruko razlikuje od one koju plaća ZET.

Fotografije